Image De Oscars© zijn deze nacht uitgereikt. No Country For Old Man is toch wel de grote winnaar. En terecht, want het is een erg goeie film. Hier de Winners-List. >> DE WINNAARS VAN DE 80e ACADEMY AWARDS

BESTE FILM
No Country For Old Men
Ook genomineerd: Atonement, There Will Be Blood, Michael Clayton, Juno

BESTE REGIE
Ethan Coen, Joel Coen – No Country For Old Men
Ook genomineerd: Paul Thomas Anderson – There Will Be Blood, Tony Gilroy – Michael Clayton, Jason Reitman – Juno, Julian Scnhabel – The Diving Bell and the Butterfly

BESTE ACTEUR
Daniel Day-Lewis – There Will Be Blood
Ook genomineerd: George Clooney – Michael Clayton, Viggo Mortensen – Eastern Promises, Johnny Depp – Sweeney Todd, Tommy Lee Jones – In Valley of Elah

BESTE ACTRICE
Marion Cotillard – La vie en rose
Ook genomineerd: Julie Christie – Away From Her, Laura Linney – The Savages, Ellen Page – Juno, Cate Blanchett – Elizabeth: Golden Age

BESTE MANNELIJKE BIJROL
Javier Bardem – No Country for Old Men
Ook genomineerd: Casey Affleck – The Assassination of Jesse James, Philip Seymour Hoffman – Charlie Wilson's War, Hal Holbrook – Into the Wild, Tom Wilkinson – Michael Clayton

BESTE VROUWELIJKE BIJROL
Tilda Swinton – Michael Clayton
Ook genomineerd: Cate Blanchett – I'm Not There, Saoirse Ronan – Atonement, Ruby Dee – American Gangster, Amy Ryan – Gone Baby Gone

BESTE ANIMATIEFILM
Ratatouille
Ook genomineerd: Persepolis, Surf's Up

BESTE BUITENLANDSE FILM
Die Fälscher – Oostenrijk
Ook genomineerd: Beaufort – Israel, Mongol – Kazachstan, Katyn – Polen, 12 – Rusland

BESTE ORIGINELE SCENARIO
Juno
Ook genomineerd: Lars and the Real, Michael Clayton, Ratatouille, The Savages

BESTE BEWERKTE SCENARIO
No Country for Old Men
Ook genomineerd: Atonement, Away from Her, The Diving Bell and the Butterfly, There Will Be Blood

BESTE ART DIRECTION
Sweeney Todd
Ook genomineerd: American Gangster, Atonement, The Golden Compass, There Will Be Blood

BESTE CINEMATOGRAFIE
There will be blood
Ook genomineerd: The Assassination of Jesse James, Atonement, The Diving Bell and the Butterfly, No Country for Old Men

BESTE KOSTUUMS
Elizabeth: The Golden Age
Ook genomineerd: Across the Universe, Atonement, La vie en rose, Sweeney Todd

BESTE DOCUMENTAIRE
Taxi to the Dark Side
No End in Sight, Operation Homecoming, Sicko, War/Dance

BESTE MONTAGE
The Bourne Ultimatum
Ook genomineerd: The Diving Bell and the Butterfly, Into the Wild, No Country for Old Men, There Will Be Blood

BESTE MAKE-UP
La vie en rose
Ook genomineerd: Pirates of the Caribbean: At World's End, Norbit

BESTE MUZIEK
Atonement
Ook genomineerd: The Kite Runner, Michael Clayton, Ratatouille, 3:10 to Yuma

BESTE ORIGINELE SONG
"Falling Slowly" uit Once
Ook genomineerd: "Happy Working Song" uit Enchanted, "Raise it" uit August Rush, "So Close" uit Enchanted, "Thats how you know" uit Enchanted

BESTE GELUIDSMONTAGE
The Bourne Ultimatum
Ook genomineerd: No Country for Old Men, Ratatouille, There Will Be Blood, Transformers

BESTE GELUIDSMIXAGE
The Bourne Ultimatum
Ook genomineerd: No Country for Old Men, Ratatouille, 3:10 to Yuma, Transformers

BESTE VISUELE EFFECTEN
The Golden Compass
Ook genomineerd: Pirates of the Caribbean 3, Transformers

BESTE KORTE FILM
Le Mozart Des Pickpockets (The Mozart Of Pickpockets)
At Night, Il Supplente (The Substitute), Tanghi Argentini, The Tonto Woman

BESTE KORTE DOCUMENTAIRE
Freeheld
OOk genomineerd: La Corona (The Crown), Salim Baba, Sari’s Mother

BESTE KORTE ANIMATIEFILM
Peter & The Wolf
I Met The Walrus, Madame Tutli-Putli, Même Les Pigeons Vont, Au Paradis (Even Pigeons Go To Heaven), My Love (Moya Lyubov)

AANTAL OSCARS PER FILM
No Country For Old Men: 4
The Bourne Ultimatum: 3
There Will Be Blood: 2
La vie en rose: 2
Ratatouille: 1
Atonement: 1
Juno: 1
Michael Clayton: 1
Elizabeth: The Golden Age: 1
Die Fälscher: 1
Once: 1
The Golden Compass: 1
Sweeney Todd: 1