Oscarwinnaars 2018

Oscarwinnaars 2018

0

The Shape of Water van Guillermo del Toro was de grote winnaar van de avond tijdens de uitreiking van de Oscarbeeldjes. Daarnaast heeft natuurlijk Pixar weer gewonnen met zijn Coco, won Gary Oldman als Winston Churchill en pakte Frances McDormand een beeldje voor haar rol in “Three Billboards…”. Check hieronder de gehele lijst met winnaars. De winnaars zijn dikgedrukt.

PICTURE:
Call Me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

DIRECTOR:
Christopher Nolan – Dunkirk
Jordan Peele – Get Out
Greta Gerwig – Lady Bird
Paul Thomas Anderson – Phantom Thread
Guillermo del Toro – The Shape of Water

ACTOR:
Timothée Chalamet – Call Me By Your Name
Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
Daniel Kaluuya – Get Out
Gary Oldman – Darkest Hour
Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.

ACTRESS:
Sally Hawkins – The Shape of Water
Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie – I, Tonya
Saoirse Ronan – Lady Bird
Meryl Streep – The Post

SUPPORTING ACTOR:
Willem Dafoe – The Florida Project
Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins – The Shape of Water
Christopher Plummer – All the Money in the World
Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

SUPPORTING ACTRESS:
Mary J. Blige – Mudbound
Allison Janney – I, Tonya
Lesley Manville – Phantom Thread
Laurie Metcalf – Lady Bird
Octavia Spencer – The Shape of Water

ORIGINAL SCREENPLAY:
The Big Sick – Written by Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani
Get Out – Written by Jordan Peele
Lady Bird – Written by Greta Gerwig
The Shape of Water – Screenplay by Guillermo del Toro & Vanessa Taylor; Story by Guillermo del Toro
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Written by Martin McDonagh

ADAPTED SCREENPLAY:
Call Me By Your Name – Screenplay by James Ivory
The Disaster Artist – Screenplay by Scott Neustadter & Michael H. Weber
Logan – Screenplay by Scott Frank & James Mangold and Michael Green; Story by James Mangold
Molly’s Game – Written for the screen by Aaron Sorkin
Mudbound – Screenplay by Virgil Williams and Dee Rees

ANIMATED FEATURE:
The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent

FOREIGN LANGUAGE FILM:
A Fantastic Woman (Chile)
The Insult (Lebanon)
Loveless (Russia)
On Body and Soul (Hungary)
The Square (Sweden)

CINEMATOGRAPHY:
Blade Runner 2049 – Roger A. Deakins
Darkest Hour – Bruno Delbonnel
Dunkirk – Hoyte van Hoytema
Mudbound – Rachel Morrison
The Shape of Water – Dan Laustsen

DOCUMENTARY FEATURE:
Abacus: Small Enough to Jail – Steve James
Faces, Places – Agnès Varda & JR
Icarus – Bryan Fogel
Last Men in Aleppo – Feras Fayyad
Strong Island – Yance Ford

DOCUMENTARY SHORT:
Edith+Eddie
Heaven Is a Traffic Jam on the 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

ANIMATED SHORT:
Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

LIVE-ACTION SHORT:
DeKalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote/All of Us

VISUAL EFFECTS:
Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

PRODUCTION DESIGN:
Beauty and the Beast – Production Design: Sarah Greenwood; Set Decoration: Katie Spencer
Blade Runner 2049 – Production Design: Dennis Gassner; Set Decoration: Alessandra Querzola
Darkest Hour – Production Design: Sarah Greenwood; Set Decoration: Katie Spencer
Dunkirk – Production Design: Nathan Crowley; Set Decoration: Gary Fettis
The Shape of Water – Production Design: Paul Denham Austerberry; Set Decoration: Shane Vieau and Jeff Melvin

COSTUME DESIGN:
Beauty and the Beast – Jacqueline Durran
Darkest Hour – Jacqueline Durran
Phantom Thread – Mark Bridges
The Shape of Water – Luis Sequeira
Victoria & Abdul – Consolata Boyle

MAKE-UP & HAIR:
Darkest Hour – Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick
Victoria & Abdul – Daniel Phillips, Lou Sheppard
Wonder – Arjen Tuiten

FILM EDITING:
Baby Driver – Paul Machliss and Jonathan Amos
Dunkirk – Lee Smith
I, Tonya – Tatiana S. Riegel
The Shape of Water – Sidney Wolinsky
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Jon Gregory

SOUND MIXING:
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

SOUND EDITING:
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

ORIGINAL SCORE:
Dunkirk – Hans Zimmer
Phantom Thread – Jonny Greenwood
The Shape of Water – Alexandre Desplat
Star Wars: The Last Jedi – John Williams
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Carter Burwell

ORIGINAL SONG:
“Mighty River” from Mudbound
“Mystery Of Love” from Call Me By Your Name
“Remember Me” from Coco
“Stand Up For Something” from Marshall
“This Is Me” from The Greatest Showman

GEEN REACTIES

LAAT EEN REACTIE ACHTER